FAQ

CP PL | GENERAL

Twoim głównym zadaniem, jako uczestnika panelu badawczego MyScan, jest rejestrowanie bieżących zakupów produktów. Aby to robić, musisz pobrać i zainstalować na swoim smartfonie (system Android 5+ lub iOS) naszą aplikację, pozwalającą na skanowanie kodów kreskowych z kupowanych towarów oraz, w razie potrzeby, opisywania ich (np. po zeskanowaniu chleba, aplikacja wyświetli kilka dodatkowych pytań, które pozwolą na ustalenie: z jakiego rodzaju mąki został zrobiony, ile sztuk zostało kupionych, itp.).

WAŻNE – chcemy poznawać i analizować zwyczaje zakupowe polskich gospodarstw domowych i na żadnym z etapów współpracy nie nakłaniamy do kupowania konkretnych produktów, marek czy korzystania z jakichkolwiek dodatkowych usług. Rejestrujesz tylko to, co faktycznie kupiłeś(aś)!

Pierwszym krokiem do podjęcia współpracy jest wypełnienie krótkiej ankiety rekrutacyjnej dostępnej pod przyciskiem „Rejestracja/Login”, a następnie „Zarejestruj się”.

Wypełniając formularz, pamiętaj o podaniu numeru telefonu i adresu e-mail, których aktualnie używasz, ponieważ zakończenie rejestracji będzie wymagało ich potwierdzenia (system automatycznie generuje i wysyła SMS-a z kodem oraz wiadomość e-mail z linkiem).

Jeżeli aktywacja przebiegła pomyślnie, zostaniesz przeniesiony(a) do kolejnych części formularza, w których poprosimy o podanie aktualnego adresu zamieszkania, informacji o członkach gospodarstwa domowego i wypełnienie krótkiej ankiety. Zebrane w tej części dane służą wyłącznie do prowadzenia analiz statystycznych, które są w pełni zanonimizowane.

Kiedy ankieta będzie wypełniona, strona powinna przekierować do zakładki, z której można przesłać na adres e-mail lub numer telefonu (podane w formularzu) link do aplikacji „GfK MyScan”. Po zakończeniu instalacji, konieczna jest aktywacja. Można to zrobić na 2 sposoby:

Sposób 1: Naciskając na smartfonie przycisk: „Aktywuj”, który po zakończeniu procesu rejestracji do badania, pojawi się na portalu.

Sposób 2: Skanując smartfonem z monitora komputera kod QR, który znajdziesz w zakładce: "Do pobrania".

Cały proces nie powinien zająć więcej niż 10-15 minut. Jeżeli pojawią się problemy lub będziesz miał(a) wątpliwości dotyczące poszczególnych etapów rejestracji, zadzwoń do nas lub wyślij nam e-maila: dane kontaktowe

Do współpracy może przystąpić każdy pełnoletni mieszkaniec Polski (szczegóły w Regulaminie). Wystarczy jedynie odpowiedzieć na kilka pytań zamieszczonych w formularzu oraz ankiecie rekrutacyjnej i pobrać aplikację. Po jej aktywowaniu staniesz się pełnoprawnym członkiem badania panelowego.
Za aktywny udział w naszym projekcie każdy panelista otrzymuje punkty. Jeżeli skanujesz zakupy w danym tygodniu (od poniedziałku do niedzieli) i przesyłasz do nas informacje zakupowe, otrzymujesz 25 punktów. To jednak nie wszystko. Doceniamy systematyczność i zaangażowanie, więc już od 5 tygodnia regularnej współpracy zaczynamy przyznawać punkty premiowe, których liczba rośnie wraz z Twoim stażem w badaniu. Warto zapoznać się z „Regulaminem” – tam znajdziesz wszystkie szczegóły przyznawania punktów.

Specyfiką badań panelowych jest brak wyznaczonych ram czasowych, nie ma określonej daty zakończenia. Jeżeli sytuacja zmusi nas do zaprzestania prowadzenia tego projektu, możesz być pewien, że zostaniesz o tym poinformowany z odpowiednim wyprzedzeniem. Jednak rozwiewając Twoje wątpliwości, nie mamy takich planów na najbliższe kilka lat, więc można przyjąć, że projekt będzie trwał wiecznie… . 

We wszystkich prowadzonych przez nas projektach wykorzystujemy „jakieś” dane, dlatego chronimy je i skutecznie zapobiegamy ich wyciekowi. Respektujemy polskie przepisy wdrażające Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych i pozostajemy w ścisłej współpracy z UODO. Szczegóły procedur udostępniliśmy na stronie i w menu aplikacji (zakładka „Polityka prywatności”. 

Gdybyś miał(a) wątpliwości lub pytania, to napisz do naszego Inspektora Danych Osobowych na adres:iod.pl@gfk.com

Jeżeli naprawdę, ale to naprawdę chcesz zakończyć współpracę z nami, jedyne co powinieneś(aś) zrobić to: odinstalować aplikację i niczym więcej się nie martwić. Anonimizacja danych, dokonywana jest automatycznie przez nasze serwery i skrypty Pamiętaj jednak, że rezygnując ze współpracy tracisz możliwość powiększania liczby punktów i wymieniania ich na prezentowane w katalogach nagrody. Dlatego radzimy, przemyśl to!
Ważne! Aplikację można zainstalować na urządzeniach z systemem iOS oraz Android 5+. Jeżeli nie posiadasz smartfona lub tableta z takim oprogramowaniem, ale chcesz przystąpić do współpracy - skontaktuj się z nami.