Otázky a odpovede

Aplikácia a skener

The App (CZ/SK)

Po stiahnutí aplikácie GfK MyScan (z Obchod Play, poprípade z Appstore) a jej otvorení je potrebné zosnímať QR kód, ktorý nájdete vo svojom online účte. Stačí sa doň prihlásiť na našej stránke:
https://panel.gfk.com/scan-sk/domov

Pri použití PC/notebooku - po prihlásení sa do účtu nájdete v záložke „Sťahovanie“ QR kód, ktorý nasnímate/odfotíte pomocou Vášho mobilného zariadenia. 
Pri použití mobilného zariadenia - po prihlásení sa do účtu nájdete v záložke „Sťahovanie“ aktivačný link, pomocou ktorého si spárujete účet s aplikáciou.  

 

 

Najskôr je potrebné naskenovať čiarový kód produktu. Ten však neobsahuje všetky informácie, ktoré potrebujeme (napr. cenu, či počet kusov). Preto sa Vám v aplikácii zobrazí niekoľko doplňujúcich otázok o produkte. Zoznam produktov, ktoré nemajú čiarový kód (ako je napr. ovocie, zelenina…) nájdete priamo v aplikácii (pomocou vyhľadávača). Po zosnímaní všetkých položiek budú dáta preposlané do databázy GfK prostredníctvom wi-fi alebo mobilného internetu.

 

 

Návod na použitie skenera ScanPlus nájdete TU.

Kliknutím sem si pravidlá skenovania ScanPlus zobrazíte.  

Áno, pretože sú na ňom údaje o cenách jednotlivých produktov, ktoré ste zakúpili. Samozrejme, iba ak ho máte. Ak je na pokladničnom bloku QR kód, blok odfoťte bez neho (zohnite ho tak, aby QR kód nebol viditeľný).

Spolupráca

Registration (CZ/SK)

TABUĽKA BODOV       Počet bodov
Jednorazová odmena za registráciu100jednorazovo
Pravidelné
Skenovanie nákupov121 x  týždenne
Dobrá spolupráca903 x ročne
Náhrada za spotrebovanú energiu/ mobilné dáta303 x ročne
Mimoriadne
Nábor novej domácnosti200za jednu domácnosť
Rôzne dotazníky zasielané počas rokapodľa obtiažnosti dotazníka

 

Vaša účasť a spolupráca je dobrovoľná a môžete ju kedykoľvek ukončiť - aj bez udania dôvodu. O ukončení spolupráce nás však musíte informovať (mailom alebo telefonicky na bezplatnej linke).

Pre prieskum je dôležité, aby sme mali zaznamenané všetky Vaše nákupy a aj všetky produkty (položky Vašich nákupov). Dôležité je aj to, aby boli nákupy zaznamenané pravidelne – každý týždeň. V prípade, ak v niektorom týždni nenakupujete, môžete si cez aplikáciu zapísať/ ohlásiť „Chorobu“, „Dovolenku“ či „Obdobie bez nákupov“. Samozrejme, nie pravidelne, resp. iba občasne.

Nevyužité body sa automaticky prenesú do ďalšieho roka. Tak si môžete šetriť body na niektorú z hodnotnejších odmien v katalógu.

Spoluprácu môžete, samozrejme, kedykoľvek ukončiť. Boli by sme však radi, ak by trvala čo najdlhšie. Nazbierané body môžete vymeniť za odmeny v našom e-shope najneskôr do 6-tich mesiacov od ukončenia spolupráce.

Zaznamenávanie nákupov

Purchases (CZ/SK)

- zakúpený tovar v zahraničí uvádzajte iba ten, ktorý ste priviezli domov - uveďte IBA názov krajiny a NEuvádzajte už názov obchodu (Lidl, Kaufland, Billa,...) - zapisujte položky bežným spôsobom

Ak je na výrobku viac rôznych EANov, nasnímajte ten, ktorý má na štítku slovenský text.

V rámci skenovania nákupov je potrebné zaznamenávať nákup potravín, drogérie, krmív pre zvieratá, liekov, novín a časopisov. Nestačí odfotiť iba bloček, treba fotiť aj čiarové kódy (EANy) z jednotlivých obalov produktov.

Zvoľte možnosť „Zapísať nákup“, uveďte celkovú sumu daného nákupu a následne naskenujte iba zabudnutú položku/y – vďaka uvedeniu rovnakej sumy si údaje prepojíme v databáze.
Ak si na  zabudnutú položku/y spomeniete až na druhý, tretí deň, zapíšte ju ako samostatný nákup.

Ak ide o potraviny, drogériu, tlač alebo lieky/potravinové doplnky – pri výbere predajne je potrebné zvoliť položku „Zdarma, darček“.

  • Áno, je potrebné zapisovať všetky druhy liekov, výživových doplnkov, vitamínov (na predpis aj bez neho).
  • Ak ste za lieky neplatili, zadajte celkovú sumu za nákup 0,1 € a pri jednotlivých položkách sumu 0,01 €.
  • Ak liek nemá na obale EAN kód, resp. má iba QR kód, nezapisujte ho.

Áno, pokiaľ ide o produkt, ktorý sledujeme. Pri výbere predajme je potrebné zvoliť položku „Domáca výroba“.

Zapisuje sa iba cena produktu (nápoja) bez zálohy.

Ozvite sa nám na bezplatnú Zelenú linku počas pracovných dní v čase od 13:00 do 19:00 hod. Prípadne mailom na adresu: panel.domacnosti.sk@gfk-cps.com.

Pre rýchlejšie vybavenie Vašej požiadavky si zistite/nájdite číslo Vašej domácnosti.

Po otvorení aplikácie kliknete na menu v ľavom hornom rohu (3 vodorovné čiarky). Následne kliknete na "Nápoveda” a potom na "Kontakt”. Pod tel. a mailovým kontaktom na nás nájdete číslo Vašej domacnosti.